Mladí lékaři z.s.

Tři základní způsoby jak ošidit lékaře na výplatě

Tři základní způsoby jak ošidit lékaře na výplatě

Proč beru méně než stejně pracující spolužák? Tento článek určený především absolventům a mladým lékařům si klade za cíl vysvětlit, které hlavní faktory způsobují rozdíly na výplatní pásce mezi mladými lékaři pracujícími relativně podobné množství hodin....

Vademecum mladého lékaře: Konkrétní kroky před nástupem do zaměstnání

Vademecum mladého lékaře: Konkrétní kroky před nástupem do zaměstnání

5 let uteče jako voda a člověk se ocitne na prahu vstupu „do neznáma“, tedy v 6. ročníku, který kromě státních zkoušek s sebou přináší i hledání a potom nástup do prvního zaměstnání. Co si tedy musí každý čerstvý absolvent lékařské fakulty, jemuž ještě ani neuschnul inkoust na diplomu, zařídit? O co zažádat a co bude naopak požadovat budoucí zaměstnavatel? Pokusíme se na tyto otázky, a nejen na ně, odpovědět.

Vademecum mladého lékaře: Úvod

Jsme rádi, že jste si otevřeli naše Vademecum mladého lékaře, které by Vám mělo pomoci zorientovat se v zákrutách života lékaře v prvních letech po ukončení lékařské fakulty. Postupně Vám  přiblížíme základní problematické oblasti  tak, abyste byli připraveni na...

Právní rámec přesčasové práce lékařů

Právní rámec přesčasové práce lékařů

Práce přesčas se dotýká snad každého lékaře v nemocničním zařízení. Hlavních příčin je zřejmě několik. Jednak je to dáno samotným charakterem provozu, který je nepřetržitý a jeho zajištění naráží na nedostatek kvalifikovaných lékařů i jejich neefektivní rozmístění.

Vademecum: Specializační vzdělávání lékařů

Úspěšným ukončením studia na lékařské fakultě získává lékař takzvanou odbornou způsobilost k výkonu lékařského povolání. To je však pouze první stupínek na pomyslném žebříčku. Cílem většiny lékařů zpravidla získání tzv. specializované způsobilosti, kterou lékař získá úspěšným složením atestační zkoušky a lékaři umožňuje samostatný výkon povolání bez odborného dohledu.

Vademecum: Rezidenční místa

Dalším dílem našeho Vademeca je představení systému rezidenčních míst. Ten zaznamenal v posledních letech na základě aktivit našeho sdružení mnohé změny a je nyní přístupný pro většinu absolventů – je tedy dobré vědět o jeho možnostech i limitech.

 Facebook

[arrow_fb_feed id=’1693′]